Galerie

Zde najdete přehled dříve vyrobených zahrádek.


Přírodní scenérie s kamenným průchodem

Tato zahrádka zobrazuje divokou přírodu drobně doplněnou přístupovými schody.


 

Zahrádka Ztroskotaná loď

Zahrádka tvořená na zakázku s tématikou ztroskotané lodi na pláži.

 


 

Meditace při čaji

Tato zahrádka patří mezi ty zenové, meditační. Kromě odpočinkového mola se stolkem, na kterém je čajové prostírání, tu najde také typickou japonskou zahradní lucernu a pěšinu z keramických kamenů.

 


 

Zahrada otázek

Tato zahrádka má cestičku ve tvaru otazníku, na jejímž konci je umístěna lavička. Hezké místo k posezení a promyšlení nějakých zásadních otázek :-).

 


 

Oáza

Kousek divoké pusté přírody s kamennou oázou uprostřed, dávající život všem rostlinám okolo.

 


 

Tajná zahrada tří mudrců

Zahrada s mozaikovým stolem pro tři mudrce je u vstupu zdobena zarůstající bránou. Dále zahrádku zkrášluje socha moudré sovy a žabí fontánka, jež umožňuje pohodlné zalévaní všech sukulentů.

 


 

Dýňová zahrádka

Drobnější zahrádka vytvořená na oslavu Halloweenu.

 


 

Zahrádka s lavičkou a knížkou

Jedna z prvních zahrádek. Jednoduchá malá zahrádka s lavičkou k posezení a knížkou na čtení.

 


Čínské skály

Výřez krajiny jako vystřižený ze starých čínských tušových obrazů.

 

 


Keltský parčík

Zahrádku definuje zejména centrální část se zvláštními keltskými motivy. Ty se částečně opakují i na zpevněných plochách kolem zdí, i na lavičkách a keramické kašně uprostřed. Kašnu slouží na zalévání. Všechny doplňky, lavičky i kašna, jsou keramické a již tradičně naše vlastní ruční výroba. Až na zatoulaného černého psa. K tomu se nehlásíme.

 


Modrý lotos

Tato zahrádka je inspirována japonskými zahradami a jejich architekturou, jak vidno zejména na vstupní bráně, která je kopií velmi typického japonského zahradního prvku. Dalšími doplňky jsou zahradní lucerna, studna a modrý lotos, podle kterého dostala zahrádka své jméno.

 


Zákeřní hlodavci

Zahrádka s dřevěnou pergolou, moderní skulpturou a cedulí varující před zákeřnými hlodavci pohybujícími se volně po zahradě.

 


Rybí kříž

Malá zahrádka s rybí fontánou a s dalšími čtyřmi chrliči ve tvaru ryb v rozích. K rybí fontáně, která také slouží k zalévání, vede cesta ve tvaru kříže.

 


Na moři zeleně

K názvu i konceptu zahrádky nás inspirovaly vlnité boky dřevěné nádoby, ve které je umístěna. Nad mořem zeleně, vytvořeného z různých druhů sukulentů, je umístěna odpočinková terasa ve tvaru lodi. Na palubě lze nalézt posezení na sudech u stolku či na lavici s knihou. Poklop uprostřed paluby slouží k zalévání  substrátu skrze spodní drenáž.

 


Zahrádka u paní Marie

Zahrádka na červeném kulatém tácu s cestičkou vedoucí kolem sošky paní Marie.

 


Vizitkovník

Většina zahrádek má jako hlavní funkci potěšit duši a dát příjemný prostor pro relaxaci při péči o ní, ale toto je příklad, jak je možné ji využití i pro funkci praktickou, v tomto případě jako držák na vizitky.

 


Malý kouřopád

Zahrádka na zakázku do konkrétní nádoby a s požadavkem použití  dýmivého čmoudíka. Při jeho zapálení z vrcholy skály začne stékat kouř do kamenného koryta a iluze vodopádu je tu.