Něco o zahrádkách

Ikeniva je obdobou japonského slova ikebana, to jest aranžmá z živých květin, a znamená zahrádku aranžovanou z živých rostlin. Hodí se jako výzdoba interiérů, ale na rozdíl od ikebany vám vydrží při správné péči mnohem déle. Ne každý má svou vlastní venkovní zahradu, a pokud ano, tak v zimě si s ní moc radosti neužije. Ikeniva nám může přinášet radost po celý rok a ani v menším bytě nezabere moc místa. Každý den se můžeme těšit z toho, jak roste. Můžeme jí doplňovat či přetvářet dle naší fantazie.

Každá zahrádka, kterou tvoříme, je originální, jedinečná. Veškeré použité doplňky, ať ze dřeva, bambusu, keramiky či polymeru, jsou ruční výroby, tvořené přímo pro danou zahrádku. Nejčastěji používané rostliny v zahrádkách z rodu sukulentů, ale i ty ostatní (pepřince, asparágusy, apod.), jsou velmi odolné. Nepotřebují moc substrátu a vydrží i delší čas bez vláhy. V zimním období to naopak vyžadují. V každé zahrádce je pestrá skladba rostlin, můžete zde najít kolem 10 až 20 různých druhů.

Ikeniva je krásný doplněk do bytu, ale může být i originálním dárkem pro někoho blízkého. Můžete si vybrat buď z nabídky hotových zahrádek nebo je možné si objednat zahrádku na nějaké konkrétní téma či za konkrétním účelem. V takovém případě je ale potřeba počítat s delším časem pro dodání (minimálně jeden měsíc), neboť návrh, výroba doplňků a osázení zahrádky příliš urychlit nelze.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *